Školka v obýváku aneb učíme se s vránou Vendulkou​

Pro předškoláky povinné, pro ostatní nabídka. Co nás čeká? Každý týden od úterý do pondělí nové téma k přemýšlení, hýbání se, zkoumání, mluvení i tvoření. Vše, co se vám podaří uskutečnit, se pokuste zdokumentovat, ať máme zpětnou vazbu. I pro nás je tento způsob výuky nový a neobvyklý, takže i my se společně s vámi budeme učit. Pokusíme se natáčet i nějaká videa (TV chvilky) a na pátky, kdy jsme chodili na výpravy, nachystáme vždy nějakou dobrodružnou cestu po okolí s úkoly. Kolik z toho vyzkoušíte je na vás rodičích, na vašich možnostech a preferencích. Moc vám tedy předem děkujeme za spolupráci, protože bez vás to prostě nepůjde!

Co by mělo být nejdůležitější?

  • Věnujme dítěti soustředěnou pozornost. To znamená vyhradit si na dítě čas, kdy se nebudeme věnovat jiným činnostem, kdy budeme plně zaměřeni na dítě a na to, co dělá, co děláme.
  • Povídejme si s dítětem, vyprávějme si.
  • Každý den si najděme chvíli na čtení. Nikdy není brzy na to začít dětem číst,
    nikdy není pozdě začít dětem číst. Můžeme si z toho vytvořit krásný večerní rituál před spaním.
  • Důvěřujme svému dítěti. Zvládne toho hodně, pokud k tomu dostane příležitost. Nebojme se, že rozbije talíř, vyleje vodu, rozsype mouku… to se přece stane i nám. Využijme takové situace k tomu, že není problém chybovat, ale učme ho po sobě uklidit (i když to nebude dokonalé).
  • Zapojujme dítě do běžných činností doma, v zahradě i v dílně.
  • Hrajme s dítětem běžně dostupné hry (pexeso, Černý Petr, kvarteto…).
  • Dopřejme dítěti dostatek různorodého pohybu.
  • Učme dítě dodržovat pravidla (chování, stolování…).

„Chovejme se k dětem s laskavou důsledností.“ Z. Matějček

2BC3DA29-4B8C-4C58-A4B0-48B30E6C96FB

Úkoly

Cvičení

Pod tímto tlačítkem najdete soubor videí České obce sokolské, která pro rodiče a jejich děti natočila zábavná cvičení na procvičení jemné a hrubé motoriky, postřehu i koordinace.

Videa k úkolům

Řežme dříví – básnička s pohybem

Říkanka pro Kateřinku – básnička s pohybem

Písničky