Prosinec 2020

Tento měsíc jsme zahájili výrobou adventního věnce, kalendáře a vůbec povídáním o adventu. Už víme, že je to období čekání na příchod Ježíše, který se narodil v Betlémě. O tom nám přišli zahrát a zazpívat učitelé ZUŠ Velké Opatovice. K hlavním postavám Adventu patří sv.Mikuláš, sv.Barbora a sv.Lucie. Mikuláš s andělem i malým čertíkem za námi přišel až do školky a naučil nás, že je dobré také dávat a ne jen dostávat.. Na sv.Lucii jsme si utrhli větvičky zlatice a doufáme, že nám brzy rozkvetou. Na Vánoce se připravujeme plněním úkolů z adventního kalendáře, četbou o šnečkovi, který putoval za hvězdou, výzdobou školky, zdobením perníčků, výrobou vánočního stromečku, řetězu a ozdob na něj, vánočního kapra, … Na závěr jsme si zahráli příběh o narození Ježíše a darech, které mu přinesli pastýři a tři králové a nachystali si ve školce stromeček s tím, že doufáme, že pod ním až zase přijdem do školky, najdeme nějaký dárek.